Parteneriat cu Radio ”Lumina”
[ · Descarcă de pe sursă () ]11.Mar.2013, 00:17:21

Cele mai emoţionante mesaje adresate mamei pot fi ascultate în această perioadă, zilnic de la ora 20.30, la postul de Radio Lumina în cadrul Emisiunii Păhărelul cu nectar. Episcopia Severinului şi Strehaiei prin intermediul postului Radio Lumina şi al Sectorului Invăţământ şi Tineret organizează în aceaste zilei în care sărbătorim femeia, campania "Mama e numai UNA”, o acţiune dedicată celei mai îndrăgite fiinţe – mama. Evenimentul este organizat cu participarea elevilor de la 9 şcoli din municipiul Drobeta Turnu Severin. "Incepând cu data de 1 martie şi până în 10 martie în cadrul emisiunii "Paharelul cu nectar” , ce se difuzează în fiecare seară la 20.30, pe 90,4 FM , la Radio Lumina sărbătorim cu bucurie, împreună, frumuseţea, bunătatea, dragostea şi devotamentul mamei, credinţa şi tot ceea ce ne leagă de fiinţa ei, ascultând cele 600 de mesaje pe care copiii au avut ocazia să le transmită mamelor lor. Aş vrea să mulţumesc tuturor cadrelor diactice şi elevilor de la Şcoala "Dimitrie Grecescu”, Şcoala "Alice Voniescu”, Şcoala Gimnazială nr. 3, Şcoala Gimnazială nr. 6, Şcoala "Theodor Costescu”, Şcoala "Constantin Negreanu”, Şcoala "Dumitru Totir”, Şcoala Gimnazială nr. 14 şi Şcoala Gimnazială nr. 15 care ne-au sprijinit în realizarea acestei acţiuni.” a spus Dana Vasilica Maziliţa, realizatoarea emisiunii Paharelul cu nectar a postului Radio Lumina.

Categorie: INFORMATII | Adăugat de: George
Vizualizări: 744 | Descărcări: 271 | Evaluare: 0.0/0